, , , , , , Paskelbė on

Kada parduodant nekilnojamąjį turtą reikia mokėti 15 % gyventojų pajamų mokestį

Pirmą kartą parduodantys nekilnojamąjį turtą žmonės dažnai nežino, kada reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį, kiek laiko turtą reikia išlaikyti, kad jo išvengtų. Dažnai apie šį mokestį pardavėjai sužino tik notaro biure.

Nuo 2016 m. asmenys, turintys nekilnojamojo turto, kuriame nėra deklaravę savo gyvenamosios vietos ir norintys jį parduoti nemokėdami gyventojų pajamų mokesčio, turės tokį turtą išlaikyti 10 metų. Iki šiol, norint išvengti mokesčių, tokį turtą reikėjo išlaikyti 5 metus. Kitu atveju reikia mokėti 15% GPM. Yra lengvata, kurios dėka nereikia mokėti šio mokesčio.

Lengvata yra taikoma, jei gyventojas parduoda savo gyvenamąjį būstą, kuriame pastaruosius 2 metus iki pardavimo buvo deklaruojama savininko gyvenamoji vieta. Pažymėtina, kad ši lengvata taikoma, jeigu parduodamas ar kitaip perleidžiamas nuosavybėn tik gyvenamasis būstas (individualus namas, sodo namas, butas gyvenamajame ir negyvenamajame pastate, atskiras kambarys su bendro naudojimo patalpomis ir pan.) įskaitant gyvenamajam būstui priskirtą žemę.

Taigi, jeigu esate būsto savininkas ir pastaruosius 2 metus deklaravote savo gyvenamąją vietą parduodamame gyvenamajame būste, Jums nereikės mokėti 15% GPM.

Mantas RADZEVIČIUS

Varėnos nekilnojamojo turto agentūros „Dėdė“ direktorius

Tel. 8 622 90042