2 komentarai

Energinio naudingumo sertifikavimas – kokia paslaugos kaina?

Šiuo metu dažniausiai pastatų savininkai užsakinėja namo, sodybos sertifikatą, bet suteikiama pastato klasė jiems nesvarbi. Sertifikatą užsakinėja, nes jį turi pateikti notarui Pirkimo-Pardavimo sutarties metu, o po to apie jį pamiršta.

Interneto svetainėje sertifikatas24.lt, klientai dažniausiai užsakinėja senų pastatų naudingumo sertifikatus, tai yra iki 2007 metų statybos pastatams. Kiekvienas specialistas turintis kvalifikacijos atestatą, pastatus sertifikuoti gali visoje Lietuvoje. Šiems pastatams dažniausiai suteikiama klasė – F, E, D. Jeigu pastatas pastatytas ar renovuotas pagal tinkamas charakteristikas jiems suteikiamas C ir aukštesnės klasės sertifikatas. Norint gauti geresnę klasę, tai yra C ir aukštesnę, būtinai reikia turėti langų gamintojo, montuotojo sertifikatą. Langų sertifikatas – atitikties deklaracija. Taip pat įėjimo durų sertifikatą – atitikties deklaracija.  Jeigu yra garažas ir jis šildomas, reikia garažo vartų sertifikato – atitikties deklaracija.

Dažniausiai klientams kurie parduoda namus, sodybas, energetinė klasė nėra svarbi jie pageidauja gauti kuo greičiau pastato sertifikatą, kurį galėtų pateikti notarui, kad galėtų sudaryti pirkimo-pardavimo sandorį. Tokie klientai, kuriems pastato klasė visiškai nesvarbi, specialistui turi pateikti pastato inventorizaciją (kadastrinė pastato byla), pastato registro centro išrašą, kitus formalumus specialistas sutvarko telefonu ir el. paštu. Energetinio naudingumo sertifikatas dažniausiai apskaičiuojamas per parą, kartais ilgiau, tai yra per 2-3 darbo dienas. Sertifikatas klientui pristatomas el. paštu, kurį jis gali persiųsti notarui arba atsispausdinti ir turėti sandorio metu. Buto, Namo, sodybos sertifikavimo kaina priklauso nuo pastato ploto, aukštų skaičiaus ir kitų savybių. Dažniausiai klientai kreipiasi dėl senų sodybų sertifikavimo, kurių statybos metai iki 2007 metų. 2021 metais tokių pastatų energetinio naudingumo sertifikato kaina 80-120 Eur. Pastatų sertifikatas galioja 10 metų.  Daugeliu atvejų pastatų savininkai negalės apsieiti be pastatų sertifikavimo specialisto paslaugų. Bet pvzd. senos statybos butams, energetinio naudingumo sertifikatą gali užsakyti ir notarų biuras. Butui bus suteiktas žemiausios klasės sertifikatas, bet to pilnai užteks sandorio atlikimui. Tokio sertifikato kaina apie 15 eurų. Norintys daugiau informacijos apie sertifikavimo eiga, kreipkitės į šias paslaugas teikiančias įmones ar fizinius asmenis.

Comments (2)

  • Sveiki reikalingas sertifikatas senam namui. Skambinomės sakėte 90 eurų kainuos per diena.

  • Gera kaina energetinio naudingumo sertifikato, puslapyje http://www.naudingumosertifiktas.lt
    Pats užsakinėjau pasiūlė geriausią kainą. Energinio naudingumo sertifikavimas pas juos visoje Lietuvoje. Pastato energinio naudingumo sertifikatas nuo žemiausios ik aukščiausios klasės.

Call Now Button